Сара и Диме на бордање, Илина со баба и дедо

By

Пејачката Сара Мејс и водителот Димитар Атанасовски ја одведоа ќерката Илина на прво зимување на Копаоник, во Србија. Со нив се и родителите на Димитар. Тие ќе ја чуваат 4-месечната Илина додека Сара и Диме се на бордање, откри водителот за „Репортер“.

„Дојдовме на Копаоник на зимување, во истиот хотел каде што лани дознавме дека Сара е бремена. Овој пат со нас се и моите родители, тие ќе ни помогнат малку и ќе ја чуваат Илина додека сме ние на стаза. Ние сме класична ‘породица Тарана’,“ се пошегува Димитар.

Тој и Сара се вљубеници во зимските спортови. Тие и лани, веднаш по Нова година беа на Копаоник, каде што има одлични стази за скијање, ни откри Димитар.

(А.Ј)

 

Ќе ви се допадне

GoGoAnime: Lun Lun the Flower Girl 2 (Dub) anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime 9

Website https://animebee.to: Watch Juusenshi Gulkeeva animebee Episode 26 anime to watch

Die Now Episode 16

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

Amara: https://amara.org/en/profiles/profile/gogoanimebe/

Bonanza: https://www.bonanza.com/users/49369446/profile