Сашко Коцев и Јелена Јованова снимаат романтична комедија во Словенија

By

Сашко Коцев и Јелна Јованова снимаат роматична комедија во Словенија. Филмот  „Нешто слатко“ е  во режија на  Тин Водоповец, а македонските актери ги имаат главните улоги. Снимањето на филмот сè уште трае, а тие се во Љубљана од каде Јелена веќе се пофали со фотографија на нејзиниот профил.

Сашко Коцев освен што е ја има главната улога, тој е копродуцент и кокреатор на филмот.

 

Од екипата која стои зад снимањето на филмот велат дека на сетот е многу забвано, се пие многу кафе и сите се кријат позади маските.

„Ова е страст, имаме пеперутки во стомакот додека снимаме, многу насмевки и по некоја солза. Се бориме со стравови, ама имаме адреналин. Главната женска улога ја игра прекрасната Јелена Јованова“, вели Сашко Коцев за снимањето на филмот.

А.Георгиев

 

 

Ќе ви се допадне

4Anime: Berserk: Season II (Dub) anime episode 12 online free at https://4anime.biz heroes rising 4anime

AnimeKisa: Wizardry anime episode Full online free at https://animekisa.in anime stream

Watch Cowboy Bebop: The Movie (Dub) Episode Full

Promare: Galo-hen Episode Full

Profile hatena: https://profile.hatena.ne.jp/animefreakws/profile

Animefreakws edublogs: https://animefreakws.edublogs.org/