Сашко Коцев и Смиљана слават 10 години брак

By

Глумецот Сашко Коцев и сопругата Смиљана славтат десет години брак. Сашко објави фотографија од нивната свадба и напиша дека денес им е јубилеј. По објавта следеа куп честитки од неговите пријатели и фанови.

dobivaj vesti na viber

За потсетување, Сашко ја побара Смиљана за жена додека беше на сцената за време на одржувањето на „Златна бубамара“. Парот ја има ќерката Јоана, која се роди во 2017 година, а со која често може да се видат на заеднички прошетки во Аеродром или на кејот на Вардар.

Коцев беше беше избран за најдобар актер на филмскиот фестивал „Аванка 2021“, а деновиве е актуелан по новата серија “Куќен притвор“ на ОХО продукција.

Ќе ви се допадне