Сефер Цановски се ожени за Сезан

Директорот на ФОН, Сефер Цановски денеска во Истанбул се венча со Германката Сезан. Тој на својот фејсбук-профил објави неколку слики од венчавката и доби бројни честитки од пријателите. На свадбата во Турција присуствуваа и неколку негови пријатели од Македонија. Меѓу нив беа и пејачката Тамара Тодевска и нејзиниот маж Александар, кои му се и кумашини … Продолжи со читање Сефер Цановски се ожени за Сезан