Тајзи има нова девојка манекенка и уживаат во џакузи во Сплит

Тајзи со манекенката Ангела Анчевска, заедно уживаат во Сплит. Тајзи првпат објавува фотографија со која покажува дека е заљубен.

Парот на Инстаграм објави сториња како се држат за рака, уживаат во топлото време додека се бањаат во џакузи на зајдисонце.

Инаку Ангела Анчевска е манекенка која се појавува на најразлични модни настани кај нас, а исто така позира како модел за фотосесии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Angela Anchevska (@angela.anchevska)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by T Y Z E E (@tyzee_tajzi)

Тајзи минатата година во ноември ја промовираше песната „Иронија“ со која го најави новиот албум.„Иронија“ е шеста песна од албумот, на кој ќе има вкупно 12 песни.