Тамара и Мачка слават 7 години брак: Бевме супер другари, а по месец дена ме побара за жена

By

Тамара Тодевска и сопругот Александар прославија седум години во брак. Со фотка од свадбата таа објави дека слават годишница. Двојката има две деца, Хана и Дарен и итерсена љубовна приказна за која Тамара зборуваше во интреју во Репортер.

dobivaj vesti na viber

Тие пред да станат двојка биле другари и седум години се дружеле.

“Иако другари се осеќаше дека има нешто меѓу нас. Ме побара за жена по 40 дена откако почнавме почнавме да излегуваме, откако во појадокот во хотелот каде што спиевме имаше ставено прстен кој јас на крај од доручекот го видов“, раскажа тогаш Тамара.

Венчавката беше во еден скопски ресторан, а летото во 2015 година тие направија свадба. Сопругот на Тамара е од Гевгелија, па многу често одат во куќата на неговите родители.

Ќе ви се допадне