Ти си мојата гордост и љубов: Синот на Перо Антиќ славеше роденден

Најмалиот син на Перо Антиќ, Павел го прослави седмиот роденден. Поранешниот кошаркар објави неколку заеднички фотографии од дружбите со него.

„Среќен роденден Петар. Ти си мојата гордост, мојата љубов и моето сè. Тато те сака“, рече Антиќ, по што стигнаа честитки од фановите.

За потсетување, Антиќ често споделува фотографии со децата, од играње кошарка до прошетки низ скопските локали. Покрај Петар, ги има и синовите Лука и Павел.

Scroll to Top