Тијана пак ќе пее на Беовизија, македонската пејачка во трката да ја претставува Србија на Евросонг

By

Тијана Дапчевиќ вторпат ќе се натпреварува на Беовизија, српскиот Избор на песна за Евровизија. Таа ќе ја пее песната „Љуби, љуби довека“, што за неа ја направи Леонтина Вукомановиќ. Тијана преку „Инстаграм“ откри дека се пријавила за фестивалот што ќе се одржи во март, но вели дека нема никакви очекувања и целта ѝ е да ја промовира песната.

dobivaj vesti na viber

„Да, точно е дека настапувам на Беовизија, која се одржува на почетокот на март. Имам одлична песна, наречена ‘Љуби, љуби довека’ за која музиката и текстот ги напиша мојата драга Леонтина Вукомановиќ, а аранжманот и продукцијата се на Немања Филиповиќ. На секој фестивал досега сум одела за да ја промовирам песната, што се гледа и на претходните фестивали, на кои сум изненадена од мојата победа, па така одам и на овој. Ќе биде ова одлична журка, учествуваат многу мои одлични колеги и едвај чекам да ја чуете оваа песна бидејќи сум убедена дека ќе ви се допадне“, напиша Тијана.

Македонската пејачка и претходно се натпреваруваше на Беовизија. Таа во 2006 година настапи со песната „Грех“.

За потсетување, Тијана пееше на Евровизија во 2014 година. Таа ја претставуваше Македонија во Копенхаген со песната To The Sky, но не влезе во финале.

Ќе ви се допадне

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch anime dub My Hero Academia Season 3

4anime. biz Attack on Titan Season 3

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 6

anime streaming 4Anime Redo of Healer

tải go88