Тоше во филм со Никол Кидман и Џорџ Клуни

By

Можеби малкумина се сеќаваат, дека Тоше Проески уште како петнаесет годишно момче се појави во сцена од холивудски филм, во кој главни актери се Никол Кидман и Џорџ Клуни. ,,Миротворец’’ (The peacemaker) беше снимен во далечната 1997 година, и е политички трилер, чии први сцени биле снимени во Македонија, односно во Битола, а потоа снимањето продолжило во Њујорк, Филаделфија и Братислава.

Тоше се појавува во сцената снимена во црквата Свети Димитриј во Битола, како дел од црковиот хор. Филмот, кој се прикажуваше речиси во целиот свет, заработи 110 милиони долари.

Ќе ви се допадне

4Anime 4anime is it safe: Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa (https://4anime.biz/m/9Rwa) Episode Full

AnimeFreak animes online: Watch A Silent Voice Episode Full