(Видео) Александар Јосифовски одличен на „Гранд“: Никој не ти е рамен, го пофали Карлеуша

By

Македонскиот кандидат на „Ѕвездите на Гранд“, Александар Јосифовски од Охрид, доби шест гласа од жирито, но не влезе во финалето на музичкото натпреварување. Тој пееше во дуел со Садик Хасановиќ и ги испеа песните „Кад заборавиш јули“ и „Македонија“.

„Најдобар машки рок-кандидат на ова натпреварување, тоа го покажа и докажа. Дечко, никој не ти е рамен. Ти никогаш не направи ниту една грешка“, изјави Карлеуша, која гласаше за Јосифовски.

На крајот двајцата кандидати освоија по шест гласа и по прегласувањето, Хасановиќ влезе во финалето, а Александар пееше во баражот, но таму не помина.

Кога испадна од „Гранд“, Александар им се заблагодари на сите за поддршката, најмногу на менторот Ѓорѓе Давид, а откри и дека подготвува нова песна, која ќе ја промовира набргу.

Настапот на Александар почнува на 2:12:45.

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AniWatch anime

Website https://animedao.nl: Watch Turning Mecard W Season 2 animedao Episode 26 hunter x hunter animedao

The Stolen Lump (https://wcostream.cc/m/K2yk) Episode 1

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Threadless: https://www.threadless.com/@gogoanimebe/activity

Community snapwire: https://community.snapwire.co/user/animefreakws