(Видео) Амди Бајрам го претрка Ковид -19, па со 600 гости тераше свадба на внуката во Турција

By

Поранешниот пратеник Амди Бајрам вечерва направи свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се одржа на брод на Босфор, а биле поканети над 600 гости од кои 200 биле само од Македонија.

Синот на Амди, Габриел, на својот „Фејсбук“ профил пренесе дел од атмосферата. Невестата на главата носеше венче кое гостите го полнеа со евра.

Музичарите им ги исполнуваа музичките желби. Можеа да се слушнат мнгоу чочек песни, на кои се веселеа сватовите. За Амди Бајрам имало специјални нарачки.

Амди минатата недела не успеа да направи свадба за внуката, поради пандемијата со Ковид 19. Веселбата закажана за 11-ти октомври во ресторан во Шуто Оризари беше откажана, поради забраната за организирање свечености.

Ќе ви се допадне

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

Website https://twistmoe.net: Watch Freezing Specials twistmoe Episode 6 online anime

GoGoAnime: Shakugan no Shana: Friagne & Marianne no Naze Nani Shana! Nandemo Shitsumonbako! anime episode 8 online free at https://gogoanime.be gogoanime pro

https://animeheaven.pro anime heaven au

Forexfactory: https://www.forexfactory.com/animeflixnl

Community getvideostream: http://community.getvideostream.com/user/animeflixnl