(Видео) Андреа ги спакува куферите и замина за Торино на Евровизија

By

Македонската претставничка на Евровизија Андреа Коевска, ги спакува куферите и замина за Торино, Италија каде ќе се одржи Евровизија.

dobivaj vesti na viber

Андреа сподели детали како се подготвува за Торино и дека нејзината мајка и помага во пакувањето.

22 годишната пејачка изминатиот период имаше претставување на песната Circles во неколку земји, а на втората полуфинална вечер на 12 мај на сцената во Торино ќе настапи 11-та.

 

Ќе ви се допадне