(Видео) Андријана Јаневска ја претставува Македонија во светскиот проект „Заедно е убаво“

By

Пејачката и професот по виолина, Андријана Јаневска е македонскиот претставник во проектот „Заедно е убаво“, светски проект во кој учествуваат музичари од целиот свет. Таа веста ја објави на социјалните мрежи и го сподели видеото од песната што ја отсвиреја музичарите.

„Чест ми е да ви соопштам дека денес, на 4 декември 2020 година, светот ќе биде обединет преку композиција и документарен филм во кои учествуваат музичари од сите 197 земји во светот. Претставена сум како виолинист од Македонија и пресреќна сум што имав можност да соработувам со врвни музичари од целиот свет, меѓу кои и авторот на композицијата, Џорџ Фентон. Издавачи се ‘Универзал мјузик’ и ‘Меркјури студиос’,“ напиша Андријана.

Таа неодамна беше и претставник на Македонија во проектот за Гинис, насловен One Human.

Ќе ви се допадне

Tensei shitara Slime Datta Ken 2nd Season Episode 1 at website https://crunchyrollfree.com my hero academia heroes rising watch online crunchyroll

Watch Fairy Tail Episode 169 (https://gogoanime.be/m/G7O/ep-169) at website https://gogoanime.be gogoanime overlord