(Видео) Анета и Молика снимаат албум со стари македонски песни

By

Македонската група „Молика“ наскоро ќе промовира албум со стари македонски песни. Тие на социјалните мрежи споделија видео од проба и го најавија дека албимот ќе излезе наскоро. „Се спремаме за еден убав македонски проект со убави стари хитови“, напишаа покрај видеото и добија поддршка од обожавателите, кои коментираа дека со нетрпение чекаат да слушнат кои песни ги избрале.

Se spremame za eden ubav Makedonski proekt so ubavi stari hitovi.. Pozz ANETA&MOLIKA

Posted by GRUPA MOLIKA on Четврток, 28 ноември 2019

Ќе ви се допадне