(Видео) Атиџе пееше со Сузана Турунџиева

By

Херојката од документарниот филм „Медена земја“, Атиџе Муратова, пееше заедно со Сузана Турунџиева во ликовната галерија во Старата скопска чаршија, Даут пашиниот амам.

dobivaj vesti na viber

Директорката на Националната Галерија на Македонија, Дита Старова-Ќерими откри дека за време на посетата, Атиџе изјавила дека за тековните изложби слушнала на радио, а кога го видела клавирот веднаш изразила желба да испее нешто од душа.

Атиџе и Турунџиева имаа можност да ја погледнат изложбата на Решат Амети, а и накратко да отсвират и отпеат нешто со концертниот клавир.

„Денес имавме интересни гости. Сузана Туринџиева оперска пејачка, естраден уметник и водител и Атиџе Муратова, ѕвездата на документарецот “Медена земја”, кој доживеа две номинации за Оскар. Се надеваме дека повторно ќе не посетат“, изјави Ќерими.

Ќе ви се допадне

gogo anime tv. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Tokyo Revengers

GoGoAnime Attack on Titan Episode 25

watch anime free GoGoAnime My Hero Academia Season 5 (Dub)

GoGoAnime Boruto: Naruto Next Generations

free anime online GoGoAnime DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO