(Видео) Бојана Скендеровски сними балада и го најави новиот албум

By

Бојана Скендеровски има нова песна, баладата „Сонце меѓу сенките“. Песната ќе биде дел од новиот студиски материјал што пејачката го подготвува за македонскиот и српскиот пазар.

dobivaj vesti na viber

„Оваа песна не ми беше во план ниту да ја снимам ниту да се најде на веќе најавениот албум, но штом ја слушнав буквално се вљубив и едноставно не можев да ѝ одолеам. Се работи за песна која буди некоја магична емоција и навистина верувам во неа“, вели Бојана.

Текстот го напиша Робин Зимбаков, музиката и аранжманот се на Срѓан и Кристијан Јовановиќ. Спотот го режираше Дарио Јанковиќ, а е снимен на повеќе локации низ Скопје.

Бојана освен македонска, сними и српска верзија со наслов „Енигма“. Текстот за српската верзија е на Дивна Миловановиќ.

Ќе ви се допадне