(Видео) Дарио ја промовира новата песна „Ракија“

dobivaj vesti na viber
Дарио Панковски 40 години е на музичката сцена. Зад себе има песни кои се хитови и евергрини до ден денес. Кариерата ја почна во 80-тите со групата Бон Тон, а потоа следеше и „Миг 21“. Неодамна во интревју во „Репортер“ зборуваше за себе, за привартниот живот и кариерата. Ни раскажа и дека неговата популарна „Дупла вотка“, требало да биде „Дупла жолта“, ама не му се допаѓала таа идеја.
Летово ја омажи својата ќерка и вели дека венчавката е еден од најубавите моменти
Scroll to Top