(Видео) Џамбазов му посвети песна на Марадона

By

Вчера почина фудбалската легенда Диего Армандо Марадона. Познатите и фановите се простуваат од него преку заедички фотографии, а споделуваат и видеа од неговите најдобри фудбалски моменти. Еден од нив е и нашиот актер и шоумен Игор Џамбазов, кој му посвети песна во свој стил.

Збогум, Диего Армандо“, напиша тој под видеото.

Ќе ви се допадне

Watch The King's Avatar Episode 11 (https://funimationfree.com/m/4pzR/ep-11) at Funimation one piece stampede dubbed

Watch Bottom-Tier Character Tomozaki Episode 1 (https://animeflix.nl/m/jxx5/ep-1) at website https://animeflix.nl hotarubi no mori e animeflix