(Видео) Гавазова направи џумбуш на свадбата кај Елмас

By

Фолк-пејачката Сузана Гавазова направи џумбуш на свадбата кај Мумин Елмас, прв братучед на Елиф Елмас. Додека пееше, Елиф не престана да игра, па таа снимаше и видеата ги објави на „Инстаграм“. Вели, му пеела на најдобриот македонски фудбалер.

dobivaj vesti na viber

„Највесел е Елиф“, коментираат на социјалните мрежи. Го коментираа и неговиот стил, велат ги изненадил позитивно колку добро му стои костум оти навикнале да го гледаат во спортска облека или дрес.

Ќе ви се допадне