(Видео) Горан Пандев го прифати предизвикот од Несторовски: Остани дома

Македонски фудбалер Горан Пандев  го прифати предизвикот на својот репрезентативен соиграч Илија Несторовски и испрати порака на социјалните мрежи.

dobivaj vesti na viber

Членот на Џенова, како и останатите фудбалери од Серија А се во домашна изолација, а „досадата“ ја разбиваат со предизвикот „остани дома“, кој се состои во жонглирање на топка и испраѓање донации за италијанските болници

https://www.instagram.com/p/B9wKS_Qo8s8/


 

Scroll to Top