(Видео) Горан Пандев го прифати предизвикот од Несторовски: Остани дома

By

Македонски фудбалер Горан Пандев  го прифати предизвикот на својот репрезентативен соиграч Илија Несторовски и испрати порака на социјалните мрежи.

Членот на Џенова, како и останатите фудбалери од Серија А се во домашна изолација, а „досадата“ ја разбиваат со предизвикот „остани дома“, кој се состои во жонглирање на топка и испраѓање донации за италијанските болници


 

Ќе ви се допадне

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime OAD Episode 1 (https://crunchyrollfree.com/m/gMwP/ep-1) at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll premium account reddit 2020

Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 Episode 11 at AnimeFreak animefreak bleach