(Видео) Горан Папаз и Ебрил Џемоски снимија песна за американска музичка компанија

By

Музичарите од Охрид, Ербил Џемоски и Горан Папаз снимија втора заедничка песна, You Hate Me. Ова доаѓа по првата успешна соработка на песната One More Life, која има речиси 70.000 пуштања на Spotify. Аранжманот и продукцијата се на Ербил Џемоски, а музиката е заедничка. Песната е издадена од американската продуцентска куќа Road Story Records.

dobivaj vesti na viber

Ќе ви се допадне