(Видео) Игор Џамбазов и Гуру Харе направија блуз верзија на хитот „Заветна“ од Пепи Бафтировски

By

Игор Џамбазов и Гуру Харе направија блуз верзија на фолк-баладата „Заветна“ што оригинално ја испеа Пепи Бафтировски.

dobivaj vesti na viber

„Ова е наше видување на легендарната ‘Заветна’, испеана од Пепи Бафтировски. Кога по некоја случајност би се сретнале Пепи и Гери Мур, тоа би звучело вака“, напиша Гуру Харе на својот профил.

„Завтна“ е дело на браќата Миле и Ѓорѓи Барбаровски. Аранжманот за блуз верзијата го направи Гуру Харе, а придружните вокали на оваа верзија ги пее Тамара Тодевска.

Ќе ви се допадне