(Видео) Коментаторот Југослав Костовски не додржа, па среде пренос се уфрли во химната на ракометарите

By

Македонската ракометна репрезентација  со победата над Чешка се пласираше по осми пат на Светското ракометно првенство што ќе се одржи во Шведска и Полска. Сите оние кои не го гледаа натпреварот од трибините, преку преносот на МРТ не останаа рамнодушни на оној интересен момент кога спортскиот коментатор Југослав Костовски, не издржа, а да не ја запее химната додека нашите ракометари тоа го правеа на теренот во спортскиот центар „Борис Трајковски“.

dobivaj vesti na viber

 

Ќе ви се допадне