(Видео) Малиот Љуба и ја отпеаа „Бато“ на Калиопи

By

Победникот на „Пинкови ѕвездички“, шестогодишниот Љуба Станковиќ го освои регионот со својот талент за музика.  Со неговата изведаба на „Бато“ од македонската поп пејачка Калиопи го освои жирито, но самата и Калиопи.

Букле периодов е во Будва каде што има настапи, а на eден нејзин настап на сцена дојде и малиот Љуба. Тие заедно ја отпејаа песната „Бато“, а дел од изведбата Калиопи сподели на Инстаграм.

 

 

 

Ќе ви се допадне