(Видео) Маријана и Тања од плажа во Австралија ѝ пееја на Росана: Бегајте таму, ме расплакавте

Пејачките Тања Лазаревска и Маријана Новачевска, кои живеат во Мелбурн, летото во Австралија и топлото време го искористија да отидат на плажа. Додека уживаа на плажа, двете дами се вклучија во живо преку „Фејсбук“ за да ја испеат „Едно срце имам душо“. Оваа песна Маријана првпат ја пееше со својата сестра близначка Росана на „Фолк фест … Продолжи со читање (Видео) Маријана и Тања од плажа во Австралија ѝ пееја на Росана: Бегајте таму, ме расплакавте