(Видео) Мијата сними спот за новата песна, „Враќање дома“

By

Македонска поп-пејачка и кантавторка на забавна музика, Mијата, ја промовираше својата најнова песна „Враќање дома“. Музиката е на Александар Пешевски, а текстот на Весна Малинова. Аранжманот е на Дамир Пух, Наташа Миха и Мијата, која е и режисер на спотот.

dobivaj vesti na viber

Во него Мијата и Теда се возат на камион од Ѓорче Петров до Железара и заедно пејат.

„Снимањето на спотот беше прекрасно искуство каде скопјани спонтано реагираа на музичкиот камионет кој возеше и пееше од Ѓорче Петров до Железара. Благодарност и до авторскиот тим кои направија парче музика кое толку автентично мене ме отсликува и секако да видео продукцијата кои ја поддржаа мојата идеја“, рече Мијата.

Ќе ви се допадне

rút tiền go88 bị từ chối làm đại lý go88 go88 download android

Game bài số 1 Châu Á - Link tải Sunwin 2022