(Видео) На локации во Шведска, Панче Касапски сними спот за песната „Помини“

Македонскиот композитор и поп-пејач, Панче Касапски го претстави својот нов видео запис за песната „Помини“.

Нумерата, Касапски ја изведе премиерно на Фестивалот за забавни мелодии Макфест во Штип, а спотот е снимен на познати локации во Стокхолм, Шведска.

Композитор и аранжер е Касапски, текстот е на Робин Зимбаков, Лара Иванова ги пее пратечките вокали, а миксот и мастерингот е на Роберт Билбилов.

Scroll to Top