(Видео) Павле Камилоски ја заведе поранешната манекенка Симона Петреска

By

Пејачот Павле Камилоски има нова песна, Mia Bella, за која сними и спот. Музиката и аранжманот ги напиша Александар Тарабунов, а текстот е на Ксенија Николова. Во видеото, снимено на неколку локации во Скопје, Павле ја заведува некогашната манекенка Симона Петреска. Режисер на спотот е Александар Ристовски – Принц.

dobivaj vesti na viber

„Сакаме да создадеме спотови кои се емотивни, романтични и имаат боемски шарм. Тоикму затоа ја избравме и Симона да биде во видеото“, вели Камилоски.

Ова е четврта песна на македонскиот музичар. Неговата претходна песна, „Универзумот си работи за нас“ имаше одлични реакции кај публиката и беше хит на радијата, а Павле ја работеше со истиот тим кој ја направи Mia Bella.

Ќе ви се допадне

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Dragon Ball Z Episode 290

watch subbed anime AnimeFreak Attack on Titan Season 2

AnimeFreak Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 2

watch anime online One-Punch Man

anime stream Arifureta: From Commonplace to World's Strongest Season 2

tải go88