(Видео) Роналдо исто како Панчев прославува гол

By

Еден од најдобрите фудбалери на светот Кристијано Роналдо со години головите ги прославува на уникатен начин со правење на пируета.

dobivaj vesti na viber

Но, многумина забележаа дека на сличен начин така правел и легендарниот Дарко Панчев пред 35-40 години кога играше за Вардар.

Ќе ви се допадне