(Видео) Сестрите Невена и Калина објавија нова химна за македоснките фудбалери

By

Невена, Наум и Калина Нешкоски, Македонци кои живеат во САД, создадоа уште една химна за поддршка на македонската фудбалска репрезентација, која вчера пристигна во Букурешт и наскоро ќе настапува на Европското првенство.

По „Одиме на Европско првенство“ од ВИС „Рисови“ и „Македонија на Европско“ на ДНК со дел од македонската естрада, сега е објавена и третата навивачка песна насловена како „Але але Македонија“.

Музика и продукција се на Невена Нешкоска, стиховите ги напишаа Невена Нешкоска, Наум Нешкоски и Калина Нешкоска, додека миксот и мастерингот ги изработила Ребека Марти. За потребите на песната е снимен и видеозапис.

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AnimeFreak animefreaks anime. Watch Chitose Get You!! Episode 26

GogoAnime Watch anime online, English anime online - Gogoanime. Concrete Revolutio: Choujin Gensou - The Last Song (Dub) (https://gogoanime.be/m/88kp) Episode 11

WCOStream Watch anime online, English anime online HD. Mushi-Uta Episode 12

AniWatch Sites Google: https://sites.google.com/view/aniwatch-official/home