(Видео) Шекеринска ја насмеа војвотката Кејт

By

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска во Лондон разговараше Кејт Мидлтон,  сопругата на принцот Вилијам. Mинистерката сподели видео на социјалните мрежи и напиша дека на средбата зборувале и за нашето членство во НАТО. На видеото се забалежува дека разговорот меѓу дамите е опуштен, а Шеќеринска неколку пати измами насмевка кај Кајт.

 

Разговор за #MKinNATO во Buckingham Palace со војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон.#NATOLondon

Posted by Radmila Sekerinska on Среда, 04 декември 2019

 

Ќе ви се допадне

AnimeTV anime tv anime tv: Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 438

4Anime 4anime a silent voice: Watch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 5