(Видео) Со 500 стомачни до соврешно тело: предизвик од Рита Конзулова

By

По празниците, вистинско време е за детоксикација на телото. Освен подобар начин на исхрана, најважно е и вежбањето. Овој пат видеотренинг и предизвик од 500 стомачни со Рита Конзулова, инструктор по пилатес од Fame Fit.

dobivaj vesti na viber

Тренингот го почнуваме со истегнување на целото тело, а продолжуваме со вежби што ги активираат стомачните мускули. Правиме пет вежби по дваесет повторувања и овој abs challenge 500 го повторуваме во пет серии, со што имаме 500 повторувања вкупно. Мускулите во средишниот дел на телото ќе ви бидат загарантирано активирани и благодарни на крајот на предизвикот.
Во вториот дел од тренингот ги активираме мускулите на нозете и задникот, долниот дел на телото, а користиме и тегови од 3 кг за да се активираат и мускулите на рацете.

Ќе ви се допадне

watch anime dub. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

animes online ANIMEFLIX Hunter x Hunter (2011) (Dub)

ANIMEFLIX The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 22

My Hero Academia Season 2 (Dub)

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 3

stream anime online Attack on Titan (Dub)

tải go88