(Видео) Со балада на српски, Мартинијан од „Гранд“ ќе го освојува регионот

By

Мартинијан Кириловски, кој во регионот стана познат по учеството во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, сними нова песна на српски јазик, „Оквир преваре“. Песната ја промовираше преку јутјуб-каналот на „Гранд“.

„Оквир преваре“ ја работеа македонски автори – музиката и текстот се на Видан Караѓурковски, а аранжманот е на Иле Спасев. Мартинијан сними и спот за песната чиј режисер е Даниел Јовески.

За потсетување, Мартинијан се натпреваруваше пред две години во балканското музичко шоу и беше еден од милениците и на публиката и на жирито.

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at GoGoAnime gogoanime re zero. The Island of Giant Insects Movie (Dub) (https://gogoanime.be/m/mzON) Episode Full

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. A Certain Scientific Accelerator Episode 12

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Clannad (Dub) Episode 23

KissAnime Sketchfab: https://sketchfab.com/kissanimemx