(Видео) Светскиот диџеј во спотот на Агни Авшар, младата пејачка ја објави својата прва песна

By

Младата пејачка Агни Авшар, ја објави својата прва песна „Сознавам“. Спотот е на режисерот Дарио Јанковиќ, а го снимаа на неклку локации во Македонија. Во него се појавува и еден од најпопуларните светски диџеи Talamasca.

Автор на песната е Никола Мицевски, а текстот е на Бети Јанковиќ и Рената Кралевска.

„Со Никола, Бети и Рената ја работевме песната повеќе од една година. Кога станува збор за квалитетот јас не правам компромиси. „Сознавам“ е песна со автобиографски карактер која преку симболичен артистички израз илустрира животна приказна на млад човек кој попатно застранува, но, со решителност и стремеж зачекорува во правец на духовно осознавање. Ова музичко дело, од идеја до реализација, е креативен плод на мојата духовна учителка Бети Јанковиќ. Бескрајно сум и благодарна и се надевам дека песната ќе ги инспирира слушателите и ќе иницира чувства на ентузијазам, оптимизам и верба во себе“, ни рече Агни.

Ќе ви се допадне

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Attack on Titan (Dub) Episode 25

anime to watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

My Hero Academia Season 2 Episode 19

JUJUTSU KAISEN

anime website Attack on Titan Season 2 (Dub)