(Видео) Тамара Грујеска заврши на 12-то место на детската евровизија, Франција повторно победи

Македонската претставничка на детската евровизија, Тамара Грујеска, во Ница, Франција, се пласира на 12-тото место.

Франција втортпат по ред победи на музичкото натпреварување, овојпат со Зое Клозир и песната „Coeur“(Срце).

Шпанија заврши на второто место, а Ерменија на третото.

Текстот (Видео) Тамара Грујеска заврши на 12-то место на детската евровизија, Франција повторно победи е превземен од МАКФАКС.

Scroll to Top