(Видео) Тамара има нова песна на англиски

By

„Rise“ е втората песна на Тамара на англиски јазик за новиот албум кој треба да се промовира во текот на летото. Авторскиот тим на песната е истиот од Евровизија 2019. Музиката е на Роберт Билбилов, аранжманот на Дарко Димитров а текстот го напишаа Коста Петров и Сања Поповска.

Ќе ви се допадне

Fairy Tail OVA (2016) Episode 3

GoGoAnime: Steam Detectives anime episode 26 online free at https://gogoanime.be anime stream

AnimeFLV: MegaMan NT Warrior anime episode 56 online free at https://animeflv.uk dubbed anime

Website https://aniwatch.pro: Watch Wakaba Girl Special aniwatch Episode Full watch animes

Community windy: https://community.windy.com/user/animeflixnl

Guides: https://guides.co/p/kissanimemx