(Видео) Тоше го пееше Павароти ѝ во кафеана

By

И 10 години по смртта на поп ѕвездата , медиуми не престануваат да пишуваат за Тоше Проески. Неговите фанови постојано споделуваат видеозаписи, особено регионалните, со македонски пејач. Така деновиве на социјалните мрежи повторно се актуелизира видеото на кое покојниот музичар интерпретира песна од Павароти. Снимката е направена во еден бугарски ресторан.

Ќе ви се допадне