(Видео) Цел стадион му аплаудираше на Алиоски за збогум, македонскиот фудбалер го одигра последниот меч за Ал Ахли

Џани Алиоски го одигра последниот натпревар за тимот Ал Ахли. Македонскиот фудбалер сезоната ја заврши брзо во Саудиска Арабија, откако од клубот мораа да се ослободат од него поради прекумерниот број странци. Алиоски немаше многу можност да игра со европските ѕвезди како Фирмино и Марез.

Македонецот го одигра целиот натпревар во победата против Ал Тае со 2:0, а на крајот кога тренерот го извади во 98 минутаа, доби аплаузи и овации од публиката. Поранешниот играч на Јувентус, Мерих Демирал покажуваше со прст накај него, како потсетување до публиката, кој треба да ги добие аплаузите.

Scroll to Top