(Видео) Утрински вежби со Игор Џамбазов

By

Актерот Игор Џамбазов зимските денови ги минува во Дојран. Откако отвори профил на „Инстаграм“ тој постојано споделува слики и видеа од своето секојдневие, па утрово објави видео со кое сака да ги поттикне своите обожаватели да се обидат да направат утринска вежба за раздвижување на вилицата.

dobivaj vesti na viber

„Ви се верува дека ова е Дојран? Може да замислите како е сега на Плетвар. Ајде сега сите една утринска вежба за размрдување на вилицата. Обидете се да изговорите Плетвар бел Плетвар десет пати“ , вели Џамбазов во видеото.

 

View this post on Instagram

 

Плетвар во Дојран…

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

Ќе ви се допадне