(Видео) Васил Гарванлиев e претпоследен во првата полифинална вечер

By

Македонскиот претставник на Евровизија, Васил Гарванлиев со изведбата на евровизиската „Here I Stand“ не се пласираше во финалето, а по завршувањето на 65. тото издание излегоа и резултатите од гласањето од првата и втората полуфинална вечер.

Васил освоил вкупно 23 поени, кои го пласираа на 15 – тото претпоследно место таа вечер.

11 поени добил од публиката, а 12 од стурчното жири, кое го сочинуваа државите кои учествуваа со него таа вечер. Според гласовите од жиријата, Македонија добила 4 од Словенија, 6 од Романија и 2 поени од Ирска

За потсетување, победата на Евровизија оваа година ја однесе италијанскиот бенд „Манескин“.

Ќе ви се допадне

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Gintama

AnimeHeaven Pokémon Journeys: The Series

animeheaven es Gintama

sites to watch anime AnimeHeaven How NOT to Summon a Demon Lord Ω

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN Episode 23