(Видео) Во живо од црвениот тепих на оскарите

By

Во тек е пристигнувањето на гостите на црвениот тепих во Лос Анџелес, каде што вечерва се одржува доделувањето на 92. Оскари за најдобрите филмови од 2019 година.

Македонскиот документарец “Медена земја” е номиниран во 2 категории: за најдобар документарец и најдобар странски филм, а екипата на филмот веќе помина на црвениот тепих.

Следете ги оскарите во живо на следниот линк…

Ќе ви се допадне