Висар Вишка слави роденден и доби фраерска торта за 45.години

By

Актреот Висар Вишка славеше роденден. Тој наполни 45 години и на Фејсбук објави дека доби фраерска торта на која има камера и сет од снимање и е она кое асоцира на Вишка и на неговата професија.

dobivaj vesti na viber

Висар одамна го немаше на социјалните мрежи. Актерот лани пролетта беше актуален откако беше разрешен од функцијата в. д. директор на Гостиварскиот театар , каде беше назначен во  2019 година. Тој тогаш со видео ја покажа неговата канцеларија и воопшто тетерот кој  е хаос и лично и се обрати на  ексминстерката за култура Ирина Сефковска да види под какви услови се работи таму.

Вишка е истакнат актер кој играл во театар и на филм. Тој беше во брак со водителката Елана Митева со која го имаат синот Дарин.

Ќе ви се допадне

anime website. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime to watch AnimeDao Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

watch animes Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

english dubbed anime AnimeDao The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

english dubbed anime AnimeDao Naruto

Fairy Tail Episode 169

tải go88