Влатко Стефановски специјален гостин на концертот на Џибони во Скопје

By

Легендарниот гитарист Влатко Стефановски со својот бенд ќе има целовечерен настап на годинешното издание на фестивалот „Ол ју нид ис лав“(All you need is love) на 23 декември во ВИП-арена „Борис Трајковски“ во Скопје, во организација на „Авалон продукција“ .

dobivaj vesti na viber

Стефановски ќе настапи и како специјален гостин на неколку песни заедно со главната ѕвезда на фестивалот, хрватскиот кантавтор Џибони, со кого соработуваше на неговите албуми во Хрватска.

Билетите ќе бидат пуштени во продажба од среда. Цените ќе се движат од 700 денари во партер до 2000 денари на ВИП-местата.

Ќе ви се допадне

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Death Note

How NOT to Summon a Demon Lord Ω

english dubbed anime ANIMEFLIX Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

Dragon Ball Z (Dub)

tải go88