Водителката Елена од „Утринска на Телма“ му е нова советничка на Заев

By

Поранешната водителка на „Утринска на Телма“, Елена Митева, е новата советничка на премиерот Зоран Заев за медиуми. Таа е меѓу десетте нови советници на премиерот, а на функцијата дојде пред неколку дена. Пред тоа, повеќе од една година Елена беше портпарол во Владата.

Јавноста најмногу ја памети Елена како водителка на емисијата „Утринска на Телма“, заедно со Цеце Трајковска, Гоце Андреевски и Марко Марк.Неодамна и нејзиниот поранешен колега, Гоце, си отиде од Телма и почна да работи како пиар во Минстерство за внатрешни работи.

За потсетување, Елена е поранешна жена на глумецот Висар Вишка, со кого го има синот Дион.

Ќе ви се допадне

The King's Avatar 2 (https://animeheaven.pro/m/1M4b) Episode 12 at AnimeHeaven animeheaven attack on titan

Watch The Quintessential Quintuplets 2 Episode 1 at website https://animefreak.ws one piece animefreak