Ѕвездата на „Гранд“ Ристе Ристески ќе одржи концерт со Теа Таировиќ во Швајцарија

Ѕвездата на „Гранд“, Ристе Ристески вечерва ќе одржи заеднички концерт со Теа Таировиќ во Швајцарија. Ристески се враќа на сцената по шест години и и за вечерва најави вистински спектакл. Организаторите рекоа дека ќе направат спектакл и сите се добредојдени.

dobivaj vesti na viber

„Навистина убаво што неколку години повторно ќе ги видиме Ристе и Теа на иста сцена. Двајцата се млади, талентирани и успешни музичари. Вечерва не очекува вистински спектакл. Музика и шоу какво што подолго не сме виделе. Во нашиот клуб сите сте добредојдени“, рекоа организаторите.

За потсетување Ристе настапуваше на концертите на Теа во 2016 година. Во тој период настапи и на концерт на Аца Лукас во Виена, Австрија.

Scroll to Top