Љубовникот на Кејт Мидлтон претходно бил во врска со сестра ѝ? Таа исчезна, а тој се самоуби

Наводното исчезнување на британската принцеза Кејт Мидлтон е главна тема во медиумите ширум светот, а сега се споменува и името на човекот кој наводно е љубовник на сопругата на Вилијам.

Тоа е Томас Кингстон, кој наводно бил во емотивна врска со самата сестра на Кејт, но и со поранешната девојка на принцот Вилијам.

Нивната врска со Пипа Мидлтон не траеше долго, но тие останаа пријатели. Тие беа видени заедно на неколку настани, а тој и Габриела беа и на свадбата на Пипа.

Наводниот љубовник на принцезата од Велс неодамна почина трагично на 45-годишна возраст, а принцот Вилијам беше меѓу 140-те луѓе на приватната погребна служба.

Тој беше успешен бизнисмен и сопруг на Лејди Габриел, блиска роднина на кралот Чарлс и кралицата Елизабета.

Томас бил пронајден мртов со повреда на главата. Причината за смртта не е веднаш утврдена, но нема сомнителни околности. Смртта била прогласена за самоубиство, а до телото бил пронајден пиштол.

Многу теоретичари на заговор сега тврдат дека тајната љубовна врска со Кејт може да биде причина за нејзиното исчезнување и трагичната смрт на Томас. Се разбира, нема докази за такво нешто.

За сето ова време кралското семејство не даде никакви конкретни информации што всушност се случува со Кејт. Наместо тоа, објавена е фотошопирана фотографија на која Кејт Мидлтон позира со своите деца.

Scroll to Top