Теренот во Скопје е нива за компири, пишуваа италијанските медиуми пред почетокот на натпреварот

Една од главните теми пред почетокот на мечот меѓу Македонија и Италија беше состојбата на теренот на стадионот во Скопје каде се одигра натпреварот.

На  прес-конференција се пожали Имобиле на теренот, рече дека ќе биде тешко да се игра по тие дупки.

Видеото кое го снимија италијанските медиуми со состојбата на теренот се споделува на социјалните мрежи, а тие не се штедеа во критиките.

„Кошмарен терен на мечот Македонија – Италија. Тоа е нива за компири“, напиша „Кориере дело Спорт“, пред почетокот на натпреварот.

 

Scroll to Top