Македонија ја победи Данска во првиот меч на Европско во одбојка

Одбојкарската репрезентација на Македонија ја победи Данкса во првото коло од Европското првенство во Скопје. Предводени од Александар Љафтов, македонските одбојкари ги надиграа Данците во салата Борис Трајковски и стигнаа до победа со 3:1 во сетови 22:25, 25:22, 25:19, 25:22.

За потсетување, одбојкарите на Јошко Миленкоски вториот меч на овој европски шампионат го играат в сабота против Црна Гора од 20 часот, исто така во салата Борис Трајковски.

 

 

Scroll to Top