ЕХФ го одложи натпреварот Вардар – ПСЖ

By

Откако уште десетина ракометари на Вардар се позитивни на корона, ЕХФ го одложи натпреварот од Лигата на шампиони меѓу Вардар 1961 и ПСЖ, што требаше да се игра на 10 декември во Скопје. Оттаму велат дека наскоро ќе се одреди новиот термин кога ќе се одигра овој натпревар.

„Во нашата екипа се појавија новозаразени членови за што веднаш ја известивме ЕХФ и клубот со кого требаше да играме. Одлучено е средбата да се одложи и да се закаже во друг термин“, соопштија од „Вардар 1961“.

Од клубот не го откриваат имињата на заразените играчи, но велат дека станува збор за нови 11 ракометари и еден член на медицинскиот тим.

Ќе ви се допадне

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

animefreaks official website My Hero Academia Season 2 (Dub)

Attack on Titan (Dub)

animefreaktv JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

AnimeFreak The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

dubbed anime AnimeFreak Attack on Titan (Dub)