Фудбалерот Ѓорѓе Џонов мора на операција во Турција

By

Поранешниот фудбалер на Силекс, Ѓорѓе Џонов, мора да оди на опереација во Турција. Тој боледува од рак на белите дробови и потребен му е задолжителен медицински третман.

За медицинските трошоци потребни се околу 100.00 евра и голем број фудбалски работници, играчи и клубови апелираат за помош за собирање на средставата за опереација на нивниот коелега и пријател.

„На нашиот, пријател и фудбалски работник му претстои најтешкиот натпревар во животот. Потребни му се 100.000 евра за лекување и престој во Турција. Оваа сума е недостижна за него. Да бидеме хумани и да помогнеме заедно за овој натпревар, што значи живот“, стои во апелот.

 

Ќе ви се допадне

Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 464 (https://crunchyrollfree.com/m/kz68/ep-464) at website https://crunchyrollfree.com. See more free dive to the future crunchyroll

World Trigger 2nd Season (https://kissanimeonline.com/m/Jmvb) Episode 2 at KissAnime kissanime down